Спартак срази Септември (Тервел) с 3:0 в среща от петия кръг на Трета

...

Спартак срази Септември и излезе втори

Спартак срази Септември (Тервел) с 3:0 в среща от петия кръг на Трета лига - Североизточна група на стадион " Спартак ".

Варненци излязоха на второ място с 10 точки, с две по-малко от водача Светкавица.

За първи път в мач от състезание титуляр за домакините беше Михаил Михайлов, който пристигна от Локомотив (Мездра), а преди този момент е играл и за Монтана.

В 15-ата минута домакините сътвориха първото си положение за гол. Анте Бачков шутира от към 8 метра, само че топката мина край лявата странична греда.

Натискът на Спартак продължи и в 34-тата минута Янчо Андреев уцели гредата с мощен удар.

Логично се случи в 45-ата минута, когато Янаки Смирнов откри резултата. Капитанът бе прецизен с глава след центриране на Михаил Михайлов - 1:0.

В първите 20 минути на второто полувреме играта се водеше между двете наказателни полета, без интересни ситуации пред двете порти.

След това Спартак още веднъж притисна съперника.

В 71-вата минута поредно пропуски направиха Янчо Андреев и Венци Гурков.

В 75-ата минута мощно игралият Венци Гурков центрира от фаул и Мартин Паскалев вкара с глава - 2:0.

В 83-тата минута Янчо Андреев осъществя превъзходен гол. Халфът насочи топката с компактен шут в долния десен ъгъл - 3:0.

Преди двубоя шефът на ЗС на БФС Варна Георги Мирчев награди с плакет и сребърна значка на БФС Пламен Ганев, за който това беше финален мач като пратеник.

Ръководството на Спартак пък връчи плакет на някогашния спонсор и член на управлението на клуба от 80-те и 90-те години на предишния век Бойчо Боев по случай неговия 75-годишен празник.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Михаил Михайлов, Ибрям Ибрям (88 - Мартин Минчев), Мартин Паскалев, Велислав Боев, Кристиян Върбанов (80 - Кристиян Върбанов), Янчо Андреев, Анте Бачков (46 - Симеон Симеонов), Янаки Смирнов (88 - Кристиян Георгиев), Венцислав Гурков, Тугай Неджет (65 - Георги Георгиев).

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.